Peachtree Timing                                       2/26/2022 - 3:36 PM
          IHSA Boys State Championships - 2/25/2022 to 2/26/2022           
 
 Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Groya, Connor          Sr YRK                 20.59      20.27   16  
  2 Tadic, Nikola          Jr NW                  20.67      20.47   13  
  3 Drozd, Jacob           Jr LP                  20.65      20.62   12  
  4 Gallagher, Will        Sr HS                  20.71      20.93   11  
  5 Andrew, Lachlan        Sr LOY                 20.76      20.95    9.5
  5 Gilbert, Andrew        Jr HC                  20.70      20.95    9.5
 
                            === B - Final ===                            
 
  7 Kohan, David           Jr STEV                20.90      20.70    7  
  8 Smith, Payne           Sr WASH                21.08      20.93    5  
  9 Gramer, Jacob          So DKB                 20.98      21.01    3.5
  9 Mosley, Colton         Sr WTHFL               21.15      21.01    3.5
 11 Xiong, Brandon         Sr STEV                21.18      21.14    2  
 12 Sayre, Bobby           Sr DGS                 21.14      21.19    1  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 13 Lestina, Max           Jr NT                  21.20             
 14 Anastos, Aaron         Sr MUND                21.31             
 15 VanderSchee, Jared     Sr DKB                 21.32             
 16 Grud, Stephen          So STI                 21.33             
 16 Loeger, Bryce          So CONT                21.33             
 18 Wilson, Alexander      Sr FPT                 21.43             
 19 Redden, Jack           Sr SCE                 21.45             
 20 Affolter, Nate         Jr WY                  21.47             
 21 Blaske, Christian      Sr AND                 21.49             
 22 Kondrashev, Dima       Jr NV                  21.54             
 23 Larson, Jack           Jr BEN                 21.56             
 24 Williams, Aidan        Jr CHC                 21.57             
 25 Rotatori, Thomas       Sr OP                  21.58             
 25 Huggins, Willem        So CBDL                21.58             
 27 Hinrichs, Hunter       Jr RE                  21.64             
 27 Taylor, Donald         Sr RICH                21.64             
 29 Raab, Syphax           Sr GS                  21.67             
 30 Nelson, Ryan           Sr LAPE                21.68             
 31 Schmohe, Ethan         Jr SULL                21.72             
 32 Henke, Jude            Sr MCGC                21.75             
 33 Ko, Euan               Sr GN                  21.78             
 34 McCullough, Gavin      Sr WHCI                21.79             
 34 Wang, George           Sr MV                  21.79             
 36 Hoffman, Porter        Sr META                21.80             
 37 German, Jacob          Jr GS                  21.88             
 38 Nguyen, Ryan           So NIN                 21.95             
 39 Fadden, Kameron        Sr CG                  22.16             
 
                  Men - Team Rankings - Through Event 4                  
 
  1. Lincolnshire (Stevenson)           63   2. Hinsdale (Central)               40.5
  3. LaGrange (Lyons)                   26   4. Winnetka (New Trier)               25
  5. Aurora (Waubonsie Valley)          22   6. Wilmette (Loyola Academy)        16.5
  7. Elmhurst (York)                    16   7. Oak Park (Fenwick)                 16
  7. St Charles (North)                 16  10. West Chicago (Hs) [coop]           15
 10. Evanston (Twp)                     15  12. Cary (C-Grove) [coop]              14
 13. Champaign (Central)                13  13. Skokie (Niles West)                13
 15. Roselle (Lake Park)                12  15. Oak Park (Op-River Forest)         12
 15. Normal (University)                12  18. Aurora (Metea Valley)              11
 18. Naperville (Neuqua Valley)         11  18. Darien (Hinsdale South)            11
 21. Rockford (East)                    10  21. Naperville (Central)               10
 23. Burbank (Reavis)                    9  24. Palatine (Fremd)                    7
 24. Plainfield (North) [coop]           7  26. Washington [coop]                   5
 27. Kewanee (Wethersfield)            3.5  27. DeKalb [coop]                     3.5
 29. Lake Forest                         3  29. Urbana (University)                 3
 31. Mundelein (Hs)                      2  31. Normal (Community)                  2
 33. Downers Grove (South)               1  33. Mt Prospect (Prospect)              1